• Słowa kluczowe

  • Sortuj

Lekcja 313

AI, sztuczna inteligencja

W 313. lekcji wprowadzamy wyrażenia i terminologię związaną ze sztuczną inteligencją, czyli AI. Po tej lekcji będziecie mogli obejrzeć film tłumaczący działanie SI po angielsku i zapoznać się dokładniej jak działa ta technologia.
Słowa kluczowe odcinka
Lekcja 312

Powtórka z matematyki i szkoły średniej

W 312. lekcji powtarzamy wyrażenia związane z królową nauk - matematyką i tłumaczymy polecenia zadań geometrycznych oraz przypominamy sobie codzienne frazy, których Kira używała w trakcie wywiadu.
Słowa kluczowe odcinka
Lekcja 311

Amerykańska szkoła średnia – wywiad cz. 3

W 311. odcinku po raz ostatni rozmawiamy z Kirą, a tematem przewodnim są egzaminy SAT, czyli amerykański odpowiednik matury - ale czy tak jest na pewno? Dowiecie się jak wyglądają testy, sprawdziany i kartkówki w szkole średniej w Stanach oraz wszystkiego o testach SAT.
Słowa kluczowe odcinka
Lekcja 310

Amerykańska szkoła średnia - wywiad cz. 2

W 310. lekcji wysłuchamy drugiej z trzech części wywiadu z Polką kończącą amerykańską szkołę średnią. W tym odcinku poznamy system oceniania w stanach, zasady wyboru przedmiotów szkolnych wraz z poziomami oraz zastanowimy się co podoba nam się w amerykańskim systemie edukacji.
Słowa kluczowe odcinka
Lekcja 309

Amerykańska szkoła średnia - wywiad cz. 1

W 309. lekcji podcastu wysłuchamy wywiadu z Polką, która od czterech lat uczy się w amerykańskim systemie edukacji. Z tej lekcji poznasz naszą gościnię, dowiesz się jak uczyła się angielskiego, na jakie nieprzyjemności natrafiła w US oraz jak wygląda przeciętny plan lekcji w amerykańskiej szkole średniej.
Słowa kluczowe odcinka
Lekcja 308

Matematyka: geometria

W 308. lekcji podcastu nauczysz się pojęć z geometrii, a dokładnie poznasz figury płaskie oraz rodzaje kątów. Dzięki tym wyrażeniom zrozumiesz polecenia w podręczniku matematycznym klas podstawowych.
Słowa kluczowe odcinka
Lekcja 307

Matematyka: arytmetyka

W 307. lekcji poznasz nazwy podstawowych operacji na liczbach czyli będziesz dodawać, odejmować, mnożyć, dzielić, potęgować i pierwiastkować po angielsku.
Słowa kluczowe odcinka
Lekcja 306

Powtórka 299-305

W 306. lekcji powtarzamy wyrażenia z lekcji 299 (zaimki dzierżawcze), 300 (dziękowanie), 301 (ewakuacja), 302 i 303 (liczba mnoga) oraz 304 (jajka). Czeka Cię kilka zróżnicowanych ćwiczeń, aby sprawdzić co pamiętasz, a co wymaga od Ciebie odświeżenia.
Słowa kluczowe odcinka
Lekcja 305

Prima Aprilis bis

W 305. lekcji wracamy do formuły z przed czterech lat i opowiemy Wam i sobie kilka żartów oraz wyjaśnimy ich znaczenie. Rozumienie dowcipów po angielsku jest trudne, bo często bazuje na wieloznaczności wyrazów lub podobieństwie wymowy do innych fraz. Zapraszamy do zabawy!
Słowa kluczowe odcinka
lekcja
Lekcja 304

Prawie wszytko o jajkach

W 304. lekcji poznasz wiele wyrażeń o jajkach i związanych z jajkami. Oprócz budowy jajka i idiomów z jajkiem poznasz także kilka sposobów na ugotowanie i przygotowanie jajka.
Słowa kluczowe odcinka