Szymon Marciniak

O mnie

Jestem Szymon Marciniak i od ponad 10 lat nauczam języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Od czerwca 2018 roku razem z Anią prowadzimy podcast Kwadrans na angielski, w którym dzięki serii lekcji od zera do bohatera pomagamy przełamać lęk przed mówieniem po angielsku.

Nowy odcinek podcastu ukazuje się co czwartek od 15 czerwca 2018 roku.

Moja historia.

Jako nastolatek grałem w baseball, co doprowadziło mnie do kariery trenerskiej w rodzimym mieście – Kutnie. Dzięki tym doświadczeniom przesiąknąłem kulturą amerykańską i miałem wielką przyjemność kilkukrotnie odwiedzić ten kraj. Bycie trenerem pokazało mi jak ważne jest zidentyfikowanie słabości u zawodników oraz wymyślenie ćwiczeń, które pomogą im podnieść poziom gry – zasada ta przyświeca mi i dziś, gdy prowadzę zajęcia z języka angielskiego. Jestem osobą analityczną i dociekliwą więc zawsze staram się zgłębiać i weryfikować zdobytą wiedzę, dzięki czemu mogę lepiej pomagać moim kursantom opanować język angielski.

Jestem absolwentem filologii angielskiej na UMK z ponad 10-letnim doświadczeniem w nauczaniu dorosłych. Nauczałem m.in. w Allegro Group, Santander Consumer Bank, Manpower, Zott czy TZMO. Moje zajęcia nastawione są na rozbudowę słownictwa i rozmowę na podstawie autorskich materiałów bazujących na najnowszych wydarzeniach ze świata. Prowadziłem kursy z dziedziny IT, e-commerce czy HR.

Ponadto, w mojej karierze, przygotowywałem kursantów do egzaminów Cambridge (FCE, CAE), TOEIC i TOEIC BRIDGE, oraz egzaminu City&Guilds oferowanego w przeszłości przez Empik School.

Obecnie większość swojego czasu poświęcam na przygotowanie podcastu oraz pracę nad produktami i szkoleniami z nim związanymi, dlatego nie pisz proszę o lekcje indywidualne.


W razie chęci kontaktu, zapraszam na adres kwadrans@szymon.edu.pl