Wsparcie

Kwadrans na angielski to podcast uczący mówić po angielsku już od pierwszego odcinka. Jest to seria dla osób początkujących, które chcą przełamać barierę przed mówieniem w języku obcym, odświeżyć sobie angielski, albo… nauczyć się go po raz pierwszy. Spodziewajcie się nowego odcinka co czwartek.

Kwadrans na angielski jest skierowany do osób zaczynających swoją przygodę z językiem angielskim lub takich, którzy chcą odświeżyć swoją znajomość angielskiego po długiej przerwie. Podcast żyje od 15 czerwca 2018 roku i od tego czasu nowy odcinek wychodzi regularnie co czwartek.

Misją, która przyświeca mi od samego początku, jest to, aby umożliwić każdej chętnej osobie opanowanie podstawowej komunikacji po angielsku.

Przy odrobinie pracy własnej każdy będzie potrafił zamówić kawę lub piwo w restauracji, poprosić o cichszy pokój w hotelu na wakacjach, a babcie i dziadkowie będą mogli lepiej porozumieć się ze swoimi wnuczkami wychowywanymi zagranicą. Dzięki wsparciu Patronów i Patronek ten cel jest coraz bardziej realny. 

patronite video

Gdzie można słuchać podcastu KNA?

Przede wszystkim na tej stronie, gdzie dodaję również pisownię wszystkich wyrażeń podanych w odcinku. Ale podcasty dostępne są również na Spotify, na YouTube i innych aplikacjach do odtwarzania podcastów na smartfonach.

Ile zajmuje nagranie odcinka podcastu?

Mam już ponad 170 odcinków na swoim koncie, ale prawdę mówiąc, czas poświęcony na przygotowanie wcale się nie skrócił 🙂 Nadal produkcja jednego odcinka zajmuje około 4 godzin.

Najwięcej czasu zajmuje zebranie informacji i napisanie scenariusza. Zazwyczaj jest to około 2 godzin.

Potem następuje nagranie, w którym wychodzi już nasza wprawa i zwykle mamy mało dubli czyli kwadransowy odcinek nagrywamy około 30 minut.

Na koniec edycja i publikowanie w internecie. Sama edycja to kolejne 50 minut, a potem już tylko czekam, aż komputer wyrenderuje pliki audio oraz wideo (na YouTube) i mogę publikować odcinki.

Wszystkie te czynności nadal robię sam. Uwielbiam research (przygotowanie) do odcinków, nagrywanie, jak i edycję.

Działamy dzięki wsparciu Patronów i Patronek.

Jest duża szansa, że trafiasz tutaj, bo przypadkiem podcast został Ci zasugerowany przez Spotify. Chciałem Ci powiedzieć, że Spotify nie płaci nam ani grosza za odtworzenie naszego podcastu. Nie płaci również innym podcasterom, żeby była jasność.

Sami też nie płacimy Spotify za reklamę – jesteśmy dość popularnym podcastem i dlatego Spotify nas poleca.

Zostając Patronem lub Patronką – możesz oprócz naszej wdzięczności – liczyć także na różne bonusowe materiały ułatwiające naukę angielskiego.

Jak mogę wesprzeć podcast KNA?

Wsparcie na Patronite dostępne jest w kliku opcjach. Wybierając rodzaj płatności iMoje, decydujesz się na stałą comiesięczną płatność, z której możesz zrezygnować, kiedy tylko zechcesz. Podobnie jest przy płatności PayPal. Inaczej jest w przypadku TPay, kiedy to pieniądze są pobierane z twojego konta lub karty od razu z góry za cały zadeklarowany okres wsparcia.

wsparcie

Co dostaniesz, będąc Patronem lub Patronką

Wsparcie możliwe jest w kilku progach.

5 zł – Little by little – powolutku do celu

Witaj w społeczności Patronów i Patronek Kwadransu na angielski. W podzięce za Twoje wsparcie otrzymasz ode mnie:

 • osobiście napisanego maila z podziękowaniem,
 • materiały dodatkowe, które otrzymują subskrybenci newslettera,
 • co miesiąc robię recenzję materiałów do nauki języka angielskiego, które potem rozdaję wśród Patronów i Patronek z tego i wyższych progów,
 • udział w rozdaniu materiałów do nauki języka angielskiego, które recenzowałem.

10 zł – Speeding up – rozpędzamy się

W podzięce za Twoje wsparcie otrzymasz:

 • dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku,
 • cotygodniowe zadanie do wykonania ustnego lub pisemnego, które sprawdzę i dam Ci feedback,
 • dostęp do MINI lekcji z podcastu, w których przeczytam wszystkie wyrażenia z najnowszego odcinka (idealne rozwiązanie do szybkiej powtórki i sprawdzenia wymowy). Lekcje MINI tworzymy partiami, co 5-6 tygodni.

20 zł – Rolling stone – kamień się już toczy i się nie zatrzyma

W podzięce za Twoje wsparcie otrzymasz ode mnie:

 • nagrody z poprzednich progów,
 • słownictwo do nauki z odcinków naszego podcastu,
 • przynależność do klasy na stronie Quizlet.com, gdzie jest możliwość nauki tych wyrażeń przy pomocy fiszek oraz rywalizacji z pozostałymi Patronami z tego i kolejnych progów.

40 zł – Do the running man – aż tańczę w podzięce

Oprócz tańca, za Twoje wsparcie otrzymasz ode mnie:

 • nagrody z poprzednich progów,
 • możliwość głosowania na kolejne zagadnienia poruszone w podcaście.

70 zł – Usain Bolt can’t catch me – nawet najlepszy sprinter zostaje w tyle

Nie znoszę biegać, ale dzięki twojemu wsparciu nic mnie nie zatrzyma. Za Twoje wsparcie otrzymasz ode mnie:

 • nagrody z poprzednich progów,
 • zapis w Księdze Patronów widniejącej pod odcinkiem na stronie www.KwadransNaAngielski.pl oraz w notatkach do odcinka. Jeżeli będziesz chciał/a, to może to też być link do twojej strony www.

100 zł – Jet speed – prędkość odrzutowca

Wow. Widzę, że bardzo chcesz wspierać mój projekt. Thank you so much – Bardzo Ci dziękuję. Otrzymasz ode mnie:

 • nagrody z poprzednich progów,
 • 30-minutową rozmowę ze mną przez Skype/telefon/inny komunikator raz w miesiącu. To może być lekcja dopasowana do twoich potrzeb, albo luźna rozmowa po polsku i/lub angielsku.

Zobacz jak zostać Patronem lub Patronką

Jak jeszcze możesz wesprzeć nasz podcast?

Możesz polecić nasz podcast innym osobom – im więcej osób słucha podcastu, tym lepiej.

Możesz także dokonać zakupu w naszym sklepie – każdy, nawet najmniejszy zakup, wspiera produkcję podcastu, gdyż dzięki tym funduszom mogę w pełni poświęcić czas na przygotowywanie lekcji, materiałów dodatkowych czy specjalnych bonusów dla Patronów i Patronek, jak i dla słuchaczy.

Co się zmieniło, odkąd mamy wsparcie Patronów i Patronek?

Podcast KNA rozpoczął się jako side-project, czyli typowa praca po godzinach. Dzięki regularnemu wsparciu – jest to moja praca. Dla przykładu, jako lektor angielskiego w 2018 roku miałem około 25 godzin lekcyjnych tygodniowo, a pod koniec 2021 mogłem ograniczyć się do 3 godzin.

Mogliśmy też zmienić sposób nagrywania, dzięki czemu przetrwaliśmy pandemię 2021.

Przed wybuchem pandemii nagrywaliśmy w studio, którego zdjęcia znajdziesz poniżej. Jednak zdecydowaliśmy się zachować dystans społeczny i zmienić styl nagrywania na zdalny.

Wiązało się to z zakupem dodatkowego sprzętu, bo teraz zamiast jednego studia, potrzebowaliśmy dwóch.

Dzięki wsparciu Patronów i Patronek nie mieliśmy ani tygodnia przerwy w produkcji naszych podcastów.

Strona internetowa, na której się znajdujesz, także jest efektem wsparcia finansowego – czas programisty i grafików jest czasem cennym.

Nieoczekiwanym i najmilszym elementem Patronite jest jednak fakt, że tworzymy spójną społeczność. Zawsze znajduję czas dla osób wspierających i jestem im niesamowicie wdzięczny. Mam też z nimi częstszy kontakt, dzięki czemu mamy okazję bliżej się poznać.